Bruce heeft het voorwoord geschreven voor het boek My Jamaican Table: Vibrant Recipes from a Sun-Drenched Island, een kookboek van Andre Fowles. Deze Jamaicaanse kok bereidt sinds vijf jaar gerechten thuis bij Bruce en Patti.
In zijn enthousiast geschreven voorwoord noemt Bruce de kok een artiest: “Alles wat hij op je bord legt, ademt geschiedenis, authenticiteit en passie. Als je aan tafel gaat voor een gerecht bereid door André, eet je niet zomaar iets – je beleeft iets diepers. En geloof me, het is echt. De smaak overvalt je als de openingsakkoorden van een nummer waarvan je niet wist dat je het nodig had, maar als je het eenmaal geproefd hebt, kun je een leven zonder niet meer voorstellen.”
Bruce maakt nog een vergelijking tussen het werk van Fowles en zijn eigen baan als muzikant: “Wat ik het meest waardeer, is dat zijn gerechten bedoeld zijn om te delen. Ik denk dat dat de reden is waarom we zo goed met elkaar overweg kunnen. We geloven allebei in het samenbrengen van mensen, of dat nu rond een tafel of een podium is.”
Update 17-3: Rolling Stone interviewde kok Fowles. Hij vertelde dat hij de afgelopen vijf jaar bijna dagelijks bij Bruce thuis lunch en diner klaarmaakt en elke dag vanuit New York naar Colts Neck reist. Daar begint zijn werkdag om 9 uur ’s ochtends. Wat is volgens Fowles Springsteens favoriete gerecht? “Een curry met kreeft, kokosrijst, roti om in de saus te dippen, chutney van mango en zoete bakbananen. Daar zit de pittigheid van de curry in, de zoetheid van de chutney en de kokosrijst, dus het is echt een heerlijke combinatie.”
Fowles kookt niet alleen voor Bruce, hij spreekt hem ook vaak: “Hij wil het dan hebben over wat er op het menu staat, wat er speelt, hoe hij zich voelt. Hij staat op en heeft een bepaalde mening over bepaalde gerechten. Een paar dagen geleden was ik er en hij zei: ‘Hé Andre, laten we wat Philly cheesesteak sandwiches maken.'” Bruce houdt van variatie: “Hij heeft momenten dat hij een paar dagen zin heeft in zeevruchten, of alleen maar vlees. Hij houdt van klassiekers als een goede cheeseburger, hotdogs, gebraden kip.”
Fowles gaat ook met Bruce en de E Street Band mee op tour. Zo was hij erbij toen Springsteen in 2023 in Barcelona optrad en de Obamas te gast waren: “Dat was echt het toppunt van ‘O, mijn god, ik kook voor de Obamas!’ We hebben iets mediterraans gemaakt, omdat we op dat moment in Spanje waren, dus het had een Spaans thema: paella, zeevruchten.”

