Springsteen heeft vrijdag 20 december tien minuten live in de uitzending op E Street Radio gebeld met dj Jim Rotolo. Bruce sprak over de tour van dit jaar, de opnames van de film Deliver Me From Nowhere en hij liet een eigen versie horen van het nummer ‘Girlfriend’, een cover van Slim Dunlap, dat hij ongeveer een jaar geleden met de E Street Band in de studio opnam.
Bruce roemde het publiek dat bij deze tour aanwezig was en noemde het Asbury Park-concert een van zijn top 5-concerten aller tijden: “It was just something, the setting, the night, the crowd. The setlist that we figured out. It was a magic, magic night for everybody in the band. Way on top in the E Street Band shows.”
Jim Rotolo wilde vervolgens een nieuwe opname laten horen van een nummer dat Bruce hem gestuurd had, een cover van het nummer ‘Girlfriend’ van Slim Dunlap, dat op diens plaat Times Like This uit 1996 stond. Bruce leidde het in: “Slim Dunlap – ik weet niet of veel mensen hem kennen – was een lid van The Replacements. Hij was echt een unieke gitarist, zanger en songwriter, en een van de grootste en meest waarachtige rock-‘n’-rollzielen die ik ooit heb gehoord. Hij heeft ook twee fantastische soloalbums uitgebracht die ik iedereen aanraad om te kopen. Dit is een nummer van… ik weet niet zeker welke plaat het was, was het Times Like This? Ja, een cover van een coveralbum waar we gewoon mee aan het klooien waren en waar we in de studio met de band aan werkten. Ter ere van Slim Dunlaps overlijden is dit ‘Girlfriend’.”
Het nummer is een rocksong van nog geen twee minuten. Slim Dunlap is donderdag op 73-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een beroerte die hij tien jaar geleden al kreeg.
Biopic ‘Deliver Me From Nowhere’
Na de uitzending van het nummer sprak Springsteen zijn condoleances uit aan de familie en vrienden van Dunlap. Vervolgens sprak Rotolo met Bruce over de filmopnames van Deliver Me From Nowhere. De afgelopen weken zijn op verschillende locaties in New Jersey (waaronder Asbury Park en Freehold) opnames geweest met acteur Jeremy Allen White, die de rol van Bruce speelt. Springsteen was afgelopen tijd vaak persoonlijk aanwezig om advies te geven en hij was erg complimenteus over White. Zo zei hij dat White een interpretatie van hemzelf geeft die de fans direct zullen herkennen.
Nieuwe Springsteen-release in 2025
Ten slotte sprak Springsteen over het nieuws dat deze week aan het eind van een persbericht van Shorefire Media stond: “Upcoming releases in 2025 will include a look back at Springsteen’s storied recording career, featuring never-before-heard material.” Springsteen bevestigde lachend dat dit het geval is: “Ik wist niet dat ze er iets over naar buiten gingen brengen. Ik las het zelf in de krant en ik zei: ‘O.’ Ik wil er niet te veel op ingaan, want we zijn er nog niet klaar voor om er helemaal over te praten. Maar er komt iets… we hebben een mooie uitgave voor het komende jaar gepland.”
Daarna wenste Springsteen alle fans fijne feestdagen en bedankte hen voor de toewijding. Ter afsluiting vroeg hij de live-opname van ‘Blue Christmas’ aan, die hij met de E Street Band in 2010 opnam bij een concert in Asbury Park, dat uiteindelijk Clarence Clemons’ laatste optreden met Springsteen bleek te zijn.