De geruchten gingen al een poosje rond, maar vanmiddag kwam het officiële release-bericht: Springsteens Nebraska ’82: Expanded Edition verschijnt op 17 oktober. De box bevat vier cd’s en een blu-ray-disc met integrale uitvoering van het album dat Springsteen in april in het Count Basie Theatre in Red Bank opnam. De box (ook verkrijgbaar als 4 lp’s plus blu-ray) bevat de roemruchte Electric Nebraska en een schijf met outtakes.

In de Nebraska-box zit ook een nieuwe geremasterde versie van Springsteens oorspronkelijke, akoestische album en de vierde cd/lp bevat de audio-opname van de blu-ray. Fans kijken waarschijnlijk het meest uit naar de fameuze Electric Nebraska. Bruce heeft, nadat hij de demo’s eind december 1981 en begin januari 1982 in zijn slaapkamer in Colts Neck soloakoestisch had opgenomen, in april 1982 met verschillende leden van de E Street Band (Garry Tallent, Max Weinberg, Danny Federici, Roy Bittan en Stevie Van Zandt) diverse nummers in de Power Station in New York opgenomen. Uiteindelijk besloot hij toch om de demoversies op plaat uit te brengen en verdwenen de studio-opnames in de kluis.

Vinylversie Springsteens Nebraska-box

Electric Nebraska

Springsteen leek het bestaan van deze opnames te zijn vergeten, want hij ontkende geregeld in interviews het bestaan van Electric Nebraska, zoals deze opnames zijn gaan heten. Recent in een Rolling Stone-interview kwam hij hierop terug en bevestigde dat hij de opnames in de kluis had gevonden. Vandaag krijgen fans voor het eerst een van deze nummers uit die sessie te horen: ‘Born in the USA‘, dat Bruce met Garry Tallent en Max Weinberg opnam. “We lieten de keyboards weg en speelden dit in feite als een driemansformatie”, reflecteert Springsteen nu op deze opname in het persbericht. “Het was een beetje punkrockabilly. We probeerden Nebraska naar de elektrische wereld te brengen.” Electric Nebraska bevat acht nummers, waarvan er zes van Nebraska komen (‘Highway Patrolman’, ‘State Trooper’, ‘Used Cars’ en ‘My Father’s House’ staan er niet op) en aangevuld zijn met ‘Downbound Train’ en dus ‘Born in the USA’.

Springsteen in de slaapkamer waar hij het Nebraska-album opnam.

Outtakes Nebraska

De disc met outtakes bevat negen nummers. In zijn slaapkamer in Colts Neck nam Bruce nog meer songs op die niet op Nebraska terecht kwamen. Verschillende van die nummers kennen fans wel al van bootlegs, maar nu worden de outtakes officieel uitgebracht: ‘Born in the USA’, ‘Losin’ Kind’, ‘Downbound Train’, ‘Child Bride’ (een vroege versie van ‘Working on the Highway’), ‘Pink Cadillac’, ‘The Big Payback’ en ‘Working on the Highway’. Twee nummers ‘On the Prowl’ en ‘Gun in Every Home’ nam Bruce in 1982 niet in zijn slaapkamer maar solo in de studio op. De akoestische versie van ‘Born in the USA’ verscheen in 1998 al op Tracks.

Live-opname blu-ray

De blu-ray bevat de video die Springsteen in april in Red Bank opnam. Bruce had enkele muzikanten die hem begeleidden. Wie dat waren, vermeldt het persbericht niet. Wel zegt Springsteen over de opname: “Ik denk dat toen ik de nummers opnieuw speelde voor de film, de lading ervan indruk op me maakte. Ik heb veel andere verhalende platen geschreven, maar die reeks nummers van Nebraska heeft iets magisch.”

Er is ook een trailer gemaakt voor de Nebraska-box:

Tracklist Nebraska ’82: Expanded Edition

Cd-versie van Springsteens Nebraska-box

Disc 1: Nebraska-outtakes

  1. Born in the U.S.A.
  2. Losin’ Kind
  3. Downbound Train
  4. Child Bride
  5. Pink Cadillac
  6. The Big Payback
  7. Working on the Highway
  8. On the Prowl
  9. Gun in Every Home

Disc 2: Electric Nebraska

  1. Nebraska
  2. Atlantic City
  3. Mansion on the Hill
  4. Johnny 99
  5. Downbound Train
  6. Open All Night
  7. Born in the U.S.A.
  8. Reason to Believe

Disc 3: Nebraska (Count Basie Theatre, Red Bank, NJ)

  1. Nebraska
  2. Atlantic City
  3. Mansion on the Hill
  4. Johnny 99
  5. Highway Patrolman
  6. State Trooper
  7. Used Cars
  8. Open All Night
  9. My Father’s House
  10. Reason to Believe

Disc 4: de geremasterde versie van Nebraska

  1. Nebraska
  2. Atlantic City
  3. Mansion on the Hill
  4. Johnny 99
  5. Highway Patrolman
  6. State Trooper
  7. Used Cars
  8. Open All Night
  9. My Father’s House
  10. Reason to Believe

Disc 5 (blu-ray): Nebraska (Count Basie Theatre, Red Bank, NJ)

  1. Nebraska
  2. Atlantic City
  3. Mansion on the Hill
  4. Johnny 99
  5. Highway Patrolman
  6. State Trooper
  7. Used Cars
  8. Open All Night
  9. My Father’s House
  10. Reason to Believe 

CBS-item waarin Bruce teruggaat naar de kamer waar hij Nebraska opnam: