Springsteen en de E Street Band hebben maandagavond 15 april in de MVP Arena in Albany, New York opgetreden. De show opende met ‘Candy’s Room’ en tourpremière ‘Adam Raised a Cain’, volgens Times Union een ‘smoking version’ waarin Bruce een ‘nasty guitar solo’ speelde.

Fans die veel concerten deze tour hebben gezien, benoemen unaniem deze show als een van de beste van de tour tot nu toe. Waar voor sommigen, die na het vorige concert in Uncasville, vergeleken met de concerten aan de westkust, nog een beetje teleurgesteld reageerden, maakte Springsteen het met de intense show in Albany weer helemaal goed. De soundcheck was al veelbelovend. Bruce en de band repeteerden naast ‘Adam Raised a Cain’ en ‘Candy’s Room’ ook ‘Downbound Train’ en ‘Light of Day’. Die nummers werden ook gespeeld. ‘Downbound Train’ (vorig jaar alleen in Oslo gespeeld) volgde tussen ‘Because the Night’ en ‘She’s the One’. Bruce sloeg ‘I’m on Fire’, dat wel op de setlist stond, over. Met ‘Light of Day’ opende Springsteen de toegiften.

Na ‘The Promised Land’ volgden ‘Atlantic City’ en ‘Trapped’. Geen ‘My City of Ruins’ maar ‘Racing in the Street’ voor ‘Last Man Standing’.

Bruce koos opnieuw niet voor ‘Prove It All Night’, maar meest opvallende afwezige op de setlist was ‘Rosalita’ in de toegiften. Na de High Hopes-tour speelden Springsteen en de E Street Band dit nummer steevast bij alle Amerikaanse concerten.

In de pit stond Jessica Springsteen. Tijdens zijn wandeling om de pit heen bij ‘Tenth Avenue Freeze-out’ stopte Bruce bij zijn dochter die een selfie met haar vader maakte. Na ‘Tenth Avenue’ kwam nog een extra toegift: ‘Twist and Shout’.

Will Waldron van de Times Union schreef in zijn recensie: “Op het podium is hij onsterfelijk. Hij is The Boss, een meer dan levensgrote figuur die tienduizenden mensen kan ontroeren met een glimlach, nadrukkelijk wijzend of ‘Hé!’-uitroepend. Maar Bruce Springsteen, de mens, zal niet eeuwig leven – en dat weet hij niet alleen, maar hij kaart het impliciet ook aan in zijn geroemde liveshow. Springsteen en de legendarische E Street Band speelden maandagavond een vrijwel uitverkochte show in de MVP Arena, een avond die twee keer werd uitgesteld sinds de oorspronkelijke datum van maart 2023. De tweede keer dwong een maagzweer hem het grootste deel van de tour van afgelopen najaar te verplaatsen. Die vertraging bleek een zegen voor fans van het hoofdstedelijk gewest, aangezien Springsteen een set van 165 minuten afleverde die flink verschilde van de in steen gehouwen setlist van vorig jaar, maar ook van die van de acht eerdere data waarop hij in 2024 speelde.

“The Boss en de band speelden met een niet aflatende urgentie, vanaf de eerste akkoorden van opener ‘Candy’s Room’ (voor het eerst deze tournee als opener) tot de akoestische solovertolking van ‘I’ll See You in my Dreams’ die de avond afsloot. (…) Dat is een melancholisch lied, maar het herinnert ons er ook aan dat, hoewel de tijd eindig is, herinneringen en momenten bij ons zullen blijven. Gezien de manier waarop de vele fans nog opgewonden over het concert de arena verlieten, zal de herinnering aan deze show hen nog lang bijblijven.”

Donderdag treden Springsteen en de E Street Band nogmaals op in de staat New York, namelijk in Syracuse.

Setlist 15-4: Candy’s Room / Adam Raised a Cain / Lonesome Day / Ghosts / Letter to You / The Promised Land / Atlantic City / Trapped / Spirit in the Night / Hungry Heart / Nightshift / Racing in the Street / Last Man Standing (soloakoestisch) / Backstreets / Because the Night / Downbound Train / She’s the One / Wrecking Ball / The Rising / Badlands / Thunder Road // Light of Day / Born to Run / Bobby Jean / Dancing in the Dark / Tenth Avenue Freeze-out / Twist and Shout / I’ll See You in My Dreams (soloakoestisch)